Wspólnie posadziliśmy 100 drzew

W listopadzie br. po raz pierwszy odbyła się na terenie Pułtuska akcja pod hasłem „Wspólnie zasadzimy 100 drzew” na którą zaprosił mieszkańców Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miasta Pułtusk.

„Akcja ma na celu zwrócenie uwagi jak cennym elementem w krajobrazie miejskim są drzewa, które regulują klimat otoczenia, łagodzą nagłe zmiany temperatury i zwiększają wilgotność powietrza poprawiając jakość życia mieszkańców” – mówi burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz.

„Wspólne sadzenie drzew wraz z mieszkańcami zorganizowałem, aby utrwalać świadomość ekologiczną społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi” – dodaje włodarz gminy.

Łącznie na terenach przyszkolnych i skwerach wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Pułtuska posadzono 25 drzew owocowych, 35 sztuk lipy drobnolistnej ‚Greenspire’ oraz 40 sztuk głogu pośredniego ‚Paul’s Scarlet’.

Wybrane gatunki są odporne na trudne warunki miejskie oraz ze względu na osiąganie niewielkich rozmiarów nadają się do nasadzeń przyulicznych. Nowe drzewa pojawiły się m.in.: w pasie zieleni wzdłuż drogi przy ul. Teofila Kwiatkowskiego, na terenie rekreacyjnym przy ul. Widok, przy Żłobku Miejskim, Przedszkolu Miejskim nr. 5 w Pułtusku oraz Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku.

Akcja, jak zapowiada włodarz miasta będzie kontynuowana.