WRĘCZENIE NAGRODY HETMANA DLA TADEUSZA NYCZA

 

Wręczenie nagrody Hetmana dla Tadeusza Nycza

Wręczenie nagrody Hetmana dla Tadeusza Nycza

28 grudnia 2016 r. Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miasta Pułtusk uczestniczył w uroczystości wręczenia Nagrody Honorowej HETMAN dla Tadeusza Nycza -zasłużonego kierownika Sekcji Szachowej MLKS Nadnarwianka Pułtusk. Uroczystość odbyła się w Sali Rady Urzędu Miejskiego w Pułtusku. 

Nagrodę Honorową HETMAN Tadeuszowi Nyczowi przekazał wiceprezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski.

Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miasta Pułtusk w imieniu własnym oraz Samorządu Gminy Pułtusk złożył na ręce Tadeusza Nycza najserdeczniejsze gratulacje z okazji otrzymania Honorowej Nagrody Polskiego Związku Szachowego.
„Jestem dumny, że mieszkańcem naszego miasta jest osoba tak zaangażowana w rozwój, pielęgnowanie i upowszechnianie tej wyjątkowej „królewskiej gry”, jaką są szachy” – pisze w przekazanych gratulacjach Krzysztof Nuszkiewicz.
„Szachy to spotkanie człowieka z człowiekiem, to nauka dialogu i porozumienia, nauka zasad i reguł, to doskonała szkoła strategii. Jestem niezwykle wdzięczny Panu za propagowanie tej gry w naszym mieście. Przez lata kierował Pan pułtuską sekcją szachową Miejskiego Klubu Ludowego „Nadnarwianka” ucząc dzieci, młodzież i dorosłych. Dla wielu pułtuszczan jest Pan nauczycielem i niedoścignionym mistrzem. Dlatego dziękuję za trud i zaangażowanie wkładane w pracę z dziećmi i młodzieżą Miasta i GminyPułtusk” – mówił Krzysztof Nuszkiewicz. 

Nagroda Hetman jest zaszczytnym wyróżnieniem, nadawanym zawodnikom, sędziom, działaczom sportowym i społecznym, szczególnie zasłużonym dla rozwoju, umasowienia i podniesienia poziomu sportu szachowego.