Świątecznie uroczy Pułtusk – nowatorskie inicjatywy

Nowe dekoracje świąteczne zmieniają oblicze miasta od początku objęcia przez Krzysztofa Nuszkiewicza urzędu Burmistrza Miasta Pułtusk.

Pierwsze, nowoczesne iluminacje świetlne w różnych częściach miasta mogliśmy podziwiać w okresie Świąt Bożego Narodzenia już w 2014 roku. Kolejnych przybywało w 2016 roku. Imponujący tron usytuowany przy fontannie na najdłuższym rynku Europy stał się największą atrakcją dla spacerowiczów. W tym czasie było to jedno z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc w Pułtusku.

Innowacją wprowadzoną przez Krzysztofa Nuszkiewicza są dekoracje wielkanocne, które ozdobiły teren przed Ratuszem. Barwne, duże pisanki, które mogliśmy podziwiać w czasie Świąt Wielkanocnych były dziełem uczniów pułtuskich szkół i przedszkoli. Największą niespodzianką było dzieło wykonane przez seniorów z Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Pułtusku. Z własnoręcznie wykonanych elementów, stworzyli imponujących rozmiarów pisankę, która cieszyła oczy przechodniów na najdłuższym Rynku Europy. 

– Wszystkie te inicjatywy związane ze świątecznym wystrojem Pułtuska wpisują się w mój cel, poprawę wizerunku miasta. Sukcesywnie będziemy dokupowali więcej dekoracji świątecznych – komentuje Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miast Pułtusk.