Remont dachu budynku Zespołu Szkół nr 4

W sierpniu 2015 roku, w Zespole Szkól nr 4 w Pułtusku trwały prace remontowe, polegające na wymianie pokrycia dachowego. 

Dotychczasowe pokrycie dachowe z papy asfaltowej nie spełniało już swojej funkcji. Coraz częściej widoczne były przecieki w salach lekcyjnych i na korytarzach. Dach był naprawiany doraźnie, fragmentami, co  dawało efekt krótkotrwały. Ostatecznie sama natura dopełniła swojego dzieła. Silny huraganowy wiatr, który przeszedł nad Pułtuskiem w nocy z 2 na 3 marca 2015 zerwał część pokrycia dachu i obróbki blacharskie na znacznej powierzchni. Remont był konieczny.

W ramach zrealizowanej inwestycji wymieniono pokrycie dachowe w technologii papy termozgrzewalnej wraz z wykonaniem nowych obróbek blacharskich, rekonstrukcją kominów kanałów wentylacyjnych oraz ich otynkowaniem i pomalowaniem. Zamontowane zostały także siatki zabezpieczające kominy przed gniazdowaniem ptaków. Odnowiono też instalację odgromową. Prace powyższe wykonano na dachu budynku o powierzchni ok. 2500 m kw.

Dofinansowanie zadania w kwocie 182 500 zł. pozyskano ze środków oświatowej subwencji ogólnej z 0,4% rezerwy w roku 2015 z tytułu pomocy jednostkom samorządu terytorialnego w przypadkach losowych.