Nowoczesny i bezpieczny żłobek w Pułtusku

Inteligentny żłobek – tak mówią o nowej inwestycji Gminy Pułtusk rodzice i pracownicy. Nie dość, że znacznie poprawiły się warunki lokalowe najmłodszych dzieci, to obiekt wyposażony jest w nowoczesną technologię.  Uroczyste otwarcie nowego budynku Żłobka Miejskiego odbyło się 16 grudnia 2015 r. Inwestycja została zrealizowana w ramach Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch – edycja 2015”.

Budowa żłobka, od chwili objęcia funkcji włodarza miasta była dla Krzysztofa Nuszkiewicza jednym z priorytetów. 

Inwestycja polegała na budowie Żłobka Miejskiego o powierzchni 651 m kw. wraz z pełnym wyposażeniem pomieszczeń m.in. w meble, zabawki, sprzęt komputerowy, RTV i AGD. Zastosowano tu nowoczesne technologie służące rozwojowi i bezpieczeństwu dzieci.

Budynek użyteczności publicznej zaprojektowano jako jednokondygnacyjny, wykonany z prefabrykowanych elementów w rozstawach modularnych.

Trzyoddziałowy żłobek, przeznaczony jest do opieki nad dziećmi do lat 3. Zapewnia miejsce dla 55 dzieci.

„W naszym żłobku zawsze była opieka na najwyższym poziomie i mnóstwo miłości do dzieci. Kiedy za tym poszła jeszcze poprawa warunków lokalowych niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Dzięki inwestycji mamy nowoczesne sale, wystrój jak z bajki” – ocenia dyrektor Żłobka Miejskiego w Pułtusku Katarzyna Kalińska.

Łączna kwota na realizację tego projektu wyniosła 3 127 926,43 zł, w tym dotacja z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 2 222 000,00 zł.

Wkład własny Gminy Pułtusk: 905 926,43 zł. 

 

Jak wyglądały warunki lokalowe w starym budynku Żłobka Miejskiego?