Nowa kładka dla pieszych i atrakcja turystyczna

19 grudnia 2015 r. oficjalnie została oddana do użytku kładka dla pieszych przez rzekę Narew.

Przebudowa kładki o szerokości 4,75 m, długości całkowitej 251,90 m i nośności do 3,5 t, w świetle podpór, stworzyła bezpieczne warunki komunikacji między prawobrzeżnym a lewobrzeżnym Pułtuskiem.

Kładka o szerszych parametrach zapewnia niekolizyjne użytkowanie obiektu przez pieszych, rowerzystów, pojazdy uprzywilejowane i autobusy elektryczne. 

Pułtusk jest jedną z pierwszych gmin w Polsce, która zakupiła elektryczne autobusy. Kursują one trasą prowadzącą przez nową kładkę dla pieszych na rzece Narew. Stały się nie tylko ekologicznym środkiem transportu dla mieszkańców, ale również docenianą przez turystów atrakcją. 

„Elektrobusy są ekologiczne, co jest ich zaletą. Mogą również służyć turystom, którzy chcą podziwiać nasze malownicze miasto” – mówi Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miasta Pułtusk.

Autobusy kursują wyznaczoną trasą w ramach komunikacji miejskiej.

Nowa kładka jest nie tylko niezbędną drogą łączącą Popławy z centrum miasta, ale również kolejną atrakcją turystyczną i miejscem widokowym. O jego atrakcyjności świadczą m.in. tłumy spacerowiczów. Kładka przez rzekę Narew objęta została monitoringiem.

 Łączne nakłady na budowę kładki wyniosły 9  216 563,25 zł, w tym uzyskano dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 w kwocie 2  494 563,00 zł.

Wkład własny Gminy Pułtusk: 6 722 000,25 zł.