Najpiękniej ukwiecony Pułtusk – statuetka wręczona

Pułtusk Najpiękniej Ukwieconym Miastem w Polsce – zdecydowali o tym internauci biorący udział w plebiscycie Inspirowani Naturą organizowanym przez firmę Terra Group. Oficjalne przekazanie statuetki na ręce Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza przez organizatorów konkursu miało miejsce 12 września w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pułtusku.

Od 1 do 21 sierpnia o miano Najpiękniej Ukwieconego Miasta w Polsce rywalizowały 84 miejscowości z całej Polski w tym Pułtusk, który prowadził niemal od pierwszej chwili. Ostatecznie internauci oddali 18 992 głosów, co dało miastu Pułtusk zdecydowane zwycięstwo i tytuł Najpiękniej Ukwieconego Miasta w Polsce. Podczas uroczystego przekazania statuetki przez organizatorów Krzysztof Nuszkiewicz włodarz miasta podkreślił, że sukces i tytuł, który otrzymała gmina Pułtusk to zasługa mieszkańców, którzy zmobilizowali się do aktywnego udziału w plebiscycie.

Statuetkę oraz dyplom dla Pułtuska za zajęcie I miejsca w Plebiscycie Terra Flower Power 2017 „Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce” wręczył Marcin Brożek Team Leader w Dziale Sprzedaży Terra Group oraz Natalia Zalopana specjalista ds. marketingu Terra Group, opiekun plebiscytu.

Burmistrz Miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz zapowiedział, że w przyszłym roku i w latach kolejnych, pięknie ukwieconych terenów będzie przybywało na terenie miasta. Na wiosnę 2018 r. planuje ukwiecanie ulic na terenie dzielnicy Popławy w Pułtusku oraz centrum miasta.

Statuetka i zaszczytny tytuł dla miasta, to nie wszystko, co wywalczyli internauci, mieszkańcy i sympatycy Pułtuska. Główną nagrodą jest wieża kwiatowa od Terra Group. O tym, w którym miejscu będzie zdobiła Pułtusk zdecydują mieszkańcy za pośrednictwem internetowej sondy. Pojawiają się już pierwsze propozycje mieszkańców a wśród nich m.in.: teren przy poczcie (przy ul. Traugutta), ul. 3 Maja przy Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku lub przy przychodni CM Gajda-Med oraz rynek przy fontannie.

1 Comments

  1. Pingback: Terra Flower Power - Pułtusk nagrodzony! | Inspirowani Naturą

Comments are closed.