Kompleksowa termomodernizacja 8 budynków

14 listopada br. Burmistrz Miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz podpisał umowę na realizację inwestycji, których celem jest zmniejszenie emisyjności gospodarki  budynków użyteczności publicznej. Umowa została podpisana z firmą Lebart Bartosz Łogwiński i wspólnik Sp. J. z siedzibą w Białej Podlaskiej, wyłonioną w trybie przetargu. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie 5 987 989,51 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Inwestycja została podzielona na 8 zadań w ramach których zostanie wykonana termomodernizacja  budynków: Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 4 w Pułtusku, Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela w Pułtusku, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobach, Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie, Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, siłowni w Pułtusku przy ul. Daszyńskiego 17 oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku. 

Umowa będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu pn.: „Zmniejszenie emisyjności gospodarki budynków użyteczności publicznej Gminy Pułtusk” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Wartość projektu 7 485 958,15 zł

Pozyskane dofinansowanie 5 987 989,51 zł