Ekologiczny pojazd do oczyszczania miasta

Jest ekologiczny i będzie dodatkowym wsparciem pracowników Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. na co dzień dbających o czystość na terenie gminy Pułtusk. Hybrydowy pojazd wolnobieżny marki GOUPIL G5 zakupiony przez spółkę pojawi się już niebawem na terenie Pułtuska w godzinach popołudniowych. Wyposażony zostanie w poręczne urządzenia do oczyszczania miasta, co pozwoli na dokładniejsze dbanie o estetykę i czystość ulic. Dodatkowo pojazd z racji hybrydowego napędu jest ekologiczny, co wpisuje się w realizowany Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Pułtusk na lata 2015 – 2020.

Zakup samochodu umożliwi wprowadzenie popołudniowego systemu sprzątania na terenie miasta. Dwóch pracowników będzie mogło poruszać się ekologicznym pojazdem po ulicach Pułtuska i na bieżąco usuwać śmieci z miejsc, w których będzie to konieczne.

Innowacyjny Goupil G5 jest pojazdem elektrycznym/paliwowym z podwójnym napędem, który oferuje zalety pojazdu elektrycznego oraz zakres i prędkość silnika benzynowego. To sprawia, że nadaje się idealnie do stosowania zarówno w miastach, jak i na obszarach miejskich. Jest to niezawodny i wszechstronny pojazd, który umożliwia  wykonywanie wszystkich potrzebnych zadań za pomocą różnych akcesoriów (paka transportowa, pick-up, wywrotka, elektryczna myjka wysokociśnieniowa, mobilny odkurzacz miejski, mini śmieciarka i wiele innych).