Prezent dla uczniów niepełnosprawnych

We wtorek, 31 stycznia  2017 roku Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miasta Pułtusk przekazał Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd marki Renault Trafic III został zakupiony przez Gminę Pułtusk, dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. 

Na parkingu przed pułtuską „Trójką” uczniowie oczekujący na dostarczenie prezentu, z wielką wrzawą powitali nadjeżdżający samochód, za którego kierownicą zasiadał burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz. 

 „Dzięki staraniom osób, którym los naszych podopiecznych nie jest obojętny, od dziś droga do szkoły dla uczniów niepełnosprawnych będzie łatwiejsza i krótsza” – mówiła Dorota Karzulewska Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku dziękując za dar dla szkoły.

Do klas integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Pułtusku aktualnie uczęszcza 30 uczniów. Jak przyznaje dyrektor placówki, samochód był dotychczas w sferze marzeń.

Pojazd zakupiony został przez gminę Pułtusk a dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Koszt zakupu wyniósł 121 642,75 zł. Kwota dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych pozyskana przez gminę Pułtusk – 72 000,00 zł. Pozostała kwota to wkład własny gminy. Pojazd przystosowany jest do przewozu 9 osób, w tym dwóch na wózkach inwalidzkich. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1,6 l i mocy 125 km.

„Taka inwestycja bardzo cieszy. Dzisiaj wzmacnia się gmina poprzez dobro jakim jest samochód, który będzie służył dzieciom” – skomentował burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz.

W ramach podziękowania za starania poczynione w kierunku zakupu pojazdu, grupa uczniów niepełnosprawnych wręczyła kwiaty Krzysztofowi Nuszkiewiczowi Burmistrzowi Miasta Pułtusk oraz Annie Frejlich, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku.

Nowy samochód poświęcił ksiądz kanonik Wiesław Kosek.

Wraz z kluczykami do samochodu przekazanymi na ręce dyrektor Doroty Karzulewskiej, szkoła otrzymała w prezencie ubezpieczenie samochodu na najbliższy rok i pełen zbiornik paliwa.

  1. Przekazanie samochodu