Burmistrz Budowniczym Polskiego Sportu

Burmistrz Miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz został nominowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego do wyróżnienia SPORTOWY OBIEKT ROKU za kompleks sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkół  nr 2 w Pułtusku.  Wyróżnienie zostanie wręczone przez Klub Sportowa Polska w ramach XVIII edycji konkursu BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU podczas uroczystej Gali Sportowej Polski 2017, ktora odbędzie się 25 października br. o godz.12:00 w Polskim Komitecie Olimpijskim. 

Wśród gości honorowych będzie wiele znaczących osób i wybitnych sportowców – Andrzej Supron, Przemysław Babiarz, Rafał Brzozowski. Nie zabraknie przedstawicieli Urzędów Marszałkowskich i instytucji działających na rzecz rozwoju sportu i rekreacji.

BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU – zapoczątkowany w 1999 roku to jedyny tego rodzaju konkurs w kraju, w ramach którego dzięki kompleksowej analizie osiągnięć infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w poszczególnych regionach, gminach i powiatach, można dostrzec sukcesy konkretnych osób, instytucji, samorządów i firm. Członkowie komisji weryfikacyjnej w swoich ocenach biorą pod uwagę opinie współpracujących z nimi niezależnych instytucji i ośrodków badawczych, ale głównie werdykt opierają o nominacje marszałków województw, którzy jednocześnie pełnią honorowy patronat nad konkursem. Patronat nad Budowniczym Polskiego Sportu sprawuje ponadto wiele innych znaczących instytucji, wśród nich m.in. Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Stowarzyszenia Architektów Polskich. Konkurs odbywa się w ramach realizowanego przez Klub Sportowa Polska programu „Sportowa Polska”.