Święto Policji w Pułtusku

24 lipca Burmistrz Miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Pułtusku z okazji 98. rocznicy powstania policji w Polsce, które odbyły się na pułtuskim Zamku. Święto policji stało się okazją do podziękowań dla wszystkich policjantek i policjantów, którzy codzienną, rzetelną służbą pracują na dobre imię Policji. To również okazja do przyznania awansów i nagród.

Sprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu nigdy nie uchodziły uwadze władz samorządowych. W uznaniu dotychczasowych dokonań Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miasta Pułtusk wyróżnił nagrodami trzech policjantów.  

Krzysztof Nuszkiewicz włodarz miasta podziękował policjantom wyróżniającym się w służbie: asp. sztab. Michałowi Malickiemu, sierż. sztab. Michałowi Grąbczewskiemu, sierż. sztab. Janowi Drejko.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku złożył również gratulacje i słowa uznania za pracę wszystkich policjantów. W krótkim przemówieniu przypomniał o skuteczności działania policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz podziękował „za wytrwałą pracę, która przekłada się na bezpieczeństwo na terenie gminy i powiatu.” Wyraził również słowa uznania wobec wszystkich policjantów i pracowników KPP Pułtusk, którzy zostali przy okazji uroczystości awansowani i nagrodzeni. 

Nagrodę starosty pułtuskiego otrzymali: st. asp. Dariusz Bobowski, sierż. sztab. Sylwia Kaczorek, sierż. sztab. Milena Kopczyńska.

Nagrody indywidualne przyznali również wójtowie poszczególnych gmin.

Łącznie podczas tegorocznego święta w pułtuskiej komendzie awansowało na wyższe stopnie policyjne 32 policjantów. W korpusie oficerskim awansowało 2 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów 14 funkcjonariuszy. W korpusie podoficerów policji awansowało 13 funkcjonariuszy.  W korpusie szeregowych pagony zmieniło 5 policjantów awansując na stopień starszego posterunkowego. Wśród awansujących nie zabrakło przedstawicielek płci pięknej.

Na stopień komisarza policji awansowali podkomisarze: Marcin Czyżewski i Łukasz Jędrasiak. Na stopień aspiranta sztabowego awansowali starsi aspiranci: Rafał Kwiatkowski i Paweł Popielarski. Na stopnie starszego aspiranta policji pagony zamienili aspiranci: Dariusz Bobowski, Grzegorz Dublicki, Andrzej Falęcki, Arkadiusz Kosiński i Wojciech Rychcik. Na aspirantów policji awansowali: Rafał Jackowski, Krzysztof Rzemek i Bogdan Ulatowski. Stopień młodszego aspiranta otrzymali: Alicja Bobińska, Marcin Dulęba, Paweł Grabowski, Dorota Jastrzębska. Stopnie sierżanta sztabowego otrzymali: Sylwia Kaczorek, Milena Kopczyńska, Katarzyna Mieszkowska i Paweł Załęski. Pagony z sierżanta na starszego sierżanta policji zmienili: Przemysław Brzeziński, Mariusz Chrzanowski, Magdalena Dziczek, Leszek Mierzejewski, Ewa Mieszkowska i Paweł Stańczak. Na stopień sierżanta policji awansowali: Tomasz Borowy, Łukasz Mikita i Monika Mikita. Na stopnie starszego posterunkowego awansowali posterunkowi: Daniel Kacprzak, Daniel Podlasin, Sylwia Rębała, Olga Ziajkowska i Łukasz Niedzielski.

Uroczyste akty nadania wręczył insp. Marek Świszcz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu oraz mł. insp. Jarosław Olszewski Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku.

Komendant Główny Policji wyróżnił 4 policjantów i pracownika pułtuskiej jednostki.

Podczas uroczystych obchodów święta policji w Pułtusku rozkazem personalnym nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasza Michułki na wyższe stopnie awansowali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinspektor Mariusz Okulus na młodszego inspektora policji oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Mazowieckim komisarz Sławomir Kólak na nadkomisarza policji.

Uroczystość zgromadziła rodziny policjantów oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli m.in.: insp. Marzena Zakrzewska  Komendant Powiatowy Policji w Makowie Mazowieckim, podinsp. Mirosław Olszewski  Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej, mł. insp. Mariusz Okulus I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej, nadkom. Sławomir Królak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Mazowieckim, Jolanta Świdnicka prokurator Rejonowy w Pułtusku, Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miasta Pułtusk, Beata Jóźwiak Wicestarosta Pułtuski, oraz przedstawiciele rady powiatu, rady miejskiej w Pułtusku.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku pracuje na co dzień ponad 100 policjantów oraz 24 pracowników cywilnych. Na terenie działań jednostki są 2 posterunki policji: w Pokrzywnicy i Świerczach. W ubiegłym roku został utworzony punkt przyjęć interesantów w Winnicy.